32846933 (028)
امروزه اهمیت تغذیه علمی و اصولی در مزارع پرورش دام و طیور بر کسی پوشیده نیست. به بیان دیگر، تغذیه اصولی، نقش غیرقابل‌­انکاری در ظهور قابلیت‌­های ژنتیکی دام‌­های امروزی و افزایش بهره­‌وری گله دارد. بیش از 60 درصد هزینه­‌های تولید در یک واحد دامپروری را هزینه­‌های خوراک در بر می‌گیرد؛ بنابراین لزوم شناخت صحیح مواد اولیه خوراکی و استفاده بهینه از آن­ها با بکارگیری روش­‌های مناسب فرآوری به ویژه در شرایط کنونی، بیش از پیش احساس می­‌شود.
شركت انرژی و پروتئين شايان توسط جمعی از صاحبان صنايع و كارشناسان با تجربه شاغل در صنعت مرغداری و دامپروری ايران در سال 1383 تأسيس گرديده است. با توجه به توسعه‌ی چشمگير توليدات صنايع مرغداری، گاوداری و آبزی‌پروری كشور، استفاده از جيره‌هایی كه تأمين‌كننده‌ی نياز انرژی و پروتئين دام، طيور و آبزيان پرورشی باشند، يكي از دغدغه‌های اصلی كارشناسان تغذيه است. لذا جهت پاسخگویی به این نیاز اساسی کشور، هدف اصلی از تأسيس شركت انرژی و پروتئین شایان، راه‌اندازی خط فرآوری دانه‌های روغنی با توليد سوياي پرچرب با نام تجاری «شای‌سوی» جهت استفاده در خوراك انواع گونه‌های دام، طيور، آبزيان و حیوانات خانگی به منظور تأمين یک منبع مطمئن انرژی و پروتئين می‌باشد.

جهت تأسيس کارخانه و خط فرآوري، پس از انجام مطالعات گسترده و تحقيقات ميدانی، دريافت مشاوره علمی از انجمن سويای آمريکا (American Soybean Association) و نيز بازديد از تأسيسات مشابه در خارج از کشور، کارشناسان شرکت شايان با کمپانی معظم BÜHLER سوئيس وارد مذاكره شده و موفق به وارد نمودن پيشرفته‌ترين فن‌آوری روز جهت فرآوری دانه‌های روغنی و نصب آن در محل كارخانه شدند.

كارخانه شركت انرژی و پروتئين شايان، شامل انبارهاي زمينی و سيلوهای ذخيره هوايی مواد اوليه، خطوط توليد، انبار محصول، آزمايشگاه تخصصی و تأسيسات صنعتی بوده كه به طور اختصاصی جهت فرآوری دانه‌های روغنی به ويژه سويا و توليد سويای پرچرب با نام تجاری «شای‌سوی» به منظور استفاده در خوراك دام، طيور و آبزيان، فعاليت می‌نمايد. اين کارخانه با بهره گيری از خطوط توليد تمام اتوماتيک ساخت سوئيس و با استفاده از ظرفيت کامل خود در فاز اول قادر به توليد بيش از 100000 تن و در فاز دوم 300000 تن سويای پرچرب فرآوری شده در سال، می‌باشد.

جهت توليد شای‌سوی، از چندين مرحله پاکسازی و بوجاری، بکارگيری سيستم آسياب غلطکی پيشرفته و نيز دستگاه کانديشنر و اكسترودر مرطوب به همراه سيستم خنک‌کننده و خشک‌کن اتوماتيک استفاده می‌شود. اين امر، موجب فرآوری دانه كامل سويا و غيرفعال نمودن عوامل ضدتغذيه‌ای آن و توليد محصولی با ارزش تغذيه‌ای بالا جهت تامين انرژی و پروتئين جيره‌های کاربردی شده است. لازم به ذکر است که توليد سويای پرچرب به روش اکسترودر مرطوب با تكنولوژی برتر سوئيس برای اولين بار در ايران انجام می‌گيرد و محصول توليدی به دليل استفاده از فن‌آوری پيشرفته و حمايت فنی سوئيس واجد كيفيت بسيار عالی جهت توليد خوراک دام، طيور، آبزيان و حيوانات خانگی می‌باشد.

واحدهاي علمي و پشتيباني فني شركت شایان با همكاري اساتيد دانشگاهي و مراكز تحقيقاتي معتبر در داخل و خارج از كشور، ضمن دسترسي و بكارگيري جديدترين يافته‌هاي علمي، خدمات متنوعي از قبيل مشاوره‌هاي فني جهت استفاده از سوياي پرچرب فرآوري شده در خوراک، تنظم جيره‌هاي كاربردي با حداقل قيمت، تهيه مقالات و بولتن‌هاي علمي، برگزاري همايش‌ها و جلسات آموزشي در خدمت مشتريان عزيز مي‌باشد.

با توجه به برنامه‌هاي توسعه‌اي شرکت جهت ورود به بازارهاي جهاني، افزايش ميزان توليد، کسب استانداردهاي ملي و بين‌المللي و نيز اخذ گواهي‌هاي مديريت توليد و کيفيت در دستور کار آتي شرکت قرار دارد. مديريت شركت انرژی و پروتئین شایان، آماده دريافت نظرات و پيشنهادات مرغداران، دامپروران، پروش‌دهندگان آبزيان و کارشناسان گرامي از طريق تماس با شركت مي‌باشد.
 
با ما در تماس باشید